Konizace je relativně malý gynekologický zákrok s cílem odstranění postižené tkáně z děložního čípku. Nejčastěji se využívá k léčbě přednádorových změn děložního hrdla. Po provedení cytologických stěrů nebo biopsie a zjištěných výsledcích z laboratoře dále lékař doporučí odstranění postižené části děložního čípku.
Jak provádíme konizaci čípku
Konizaci děložního čípku provádíme snesením hlenotvorné sliznice čípku elektrickou kličkou v lokální anestezii + analgosedaci Entonoxem. Důvodem tohoto zákroku jsou abnormální výsledky stěrů – cytologie, opakované chronické výtoky nebo krvácení po pohlavním styku. Tkáň je vždy vyšetřena mikroskopicky. Díky této moderní metodě se tkáň rychle zahojí a žena se nemusí obávat nemožnosti otěhotnění.
Zákrok konizace je hrazen všemi našimi smluvními zdravotními pojišťovnami včetně VZP. Bez poplatku je i užití analgosedace rajským plynem.
Výhody ambulatního zákroku
Pacientka nemusí oproti klasickému postupu v narkóze v nemocnici obcházet všechna předoperační vyšetření (praktický lékař, odběry krve, event. RTG či EKG či další specializovaná vyšetření dle věku a dalších onemocnění).
- Nedojde k výpadku ze zaměstnání (zákroky provádíme v odpoledních hodinách).
- Obvykle není nutná pracovní neschopnost.
- Žena není vystavena dalším nemocničním vyšetřením a zejména pak zátěži narkózou.
- Ihned po úkonu odjíždí pacientka v doprovodu domů či do zaměstnání, nedochází k výpadku z rodinného prostředí.
- Finanční úspora pacientky (a nakonec i její zdravotní pojišťovny) menšími platbami.